Najnovšie recenzie zo sekcie Diskové polia

Pridané: 29. februára 2016

• Dostupné štyri USB porty a HDMI
  • Prítomná česká lokalizácia systému
  • Tichý chod, podpora diskov až do 24 TB
  • Vysoká cena zariadenia

NAS server QNAP TS-451+-8G spravil na nás veľmi dobrý dojem. Vo vnútri ponúka štyri pozície na disky, dostatočne bohatú konektivitu a tiež dva gigabitové Ethernet porty, čo sa tak často nevidí. Ponúka prehľadný a intuitívny operačný systém QTS, nízku spotrebu, prekódovanie v reálnom čase, mobilné aplikácie pre Android, iOS a Windows Phone, čo spolu tvorí zaujímavý koncept. Rýchlosti čítania a zápisu sú však podľa zvoleného disku. Oceňujeme tiež tichý 120 mm ventilátor, ktorý je nepočuteľný aj pri zaťažení.

Môžeme mu niečo vyčítať? Azda len vyššiu cenu, ku ktorej treba ešte pripočítať ceny diskov, a tie sa odvíjajú najmä od typu disku a kapacity. Hoci NAS pojme maximálne disky 4× 6TB, reálne by bola investícia do štyroch 6TB diskov dosť vysoká. Ak nutne nepotrebujete prekódovanie videa v reálnom čase a štyri pozície na disky, môže byť vhodnou voľbou dávnejšie testovaný model Synology DiskStation DS213j.

QNAP TS-451+-2G

• Tichý chod, podpora diskov až do 24 TB
  • Vysoká cena zariadenia

Pridané: 31. januára 2016

• operačný systém
  • výkon navzdory špecifikáciam celkom prekvapil

Potreboval som po 4 rokoch vymeniť domáci NAS NSA310 od spoločnosti ZyXeL. Ako alternatívu som si vybral tento NAS a som nadmieru spokojný!

Synology DiskStation DS216play

Synology DiskStation DS216play

Pridané: 27. decembra 2015

Zakúpený v Alza.sk

• voči konkurencií v podobnej triede je rychly, jednoduchá inštalácia, veľa funkcií, mám krátko ešte som veľa netestoval
  • zatial nič

Pridané: 30. júna 2015

Zakúpený v VVTech

• Kvalita, znacka
  • cena by mohla byt o 10-20 percent dolu

Produkty od synology su kvalitne a drzia podporu. Pravidelne aktualizacie a podobne. Vela softverovych rieseni ako mail backup cms ci VOIP.

Pridané: 10. júna 2015

Zakúpený v HEJ.sk

• Softver vybava ok.Skladne :o)
  • Muchy v rezime spanku

Da sa

Pridané: 25. mája 2015

Zakúpený v Alza.sk

• po pripojení k routeru a elektrine sa hneď dá používať bez zbytočného nastavovania.
  • user-friendly admin prostredie na nastavenie užívateľov a ich práva k jednotlivým zložkám disku - zvládne aj úplny amatér
  • USB 3.0 rozhranie na pripojenie ďalšieho disku, alebo iného zariadenia z ktorého sa dajú zálohovať veci priamo na disk
  • disk sa nedá priamo spojiť s PC, je to NAS, ktoré treba pripojiť LAN káblom k routeru (opravte ma ak sa mýlim)

- výborný disk na vytvorenie súkromného cloudu. len ho treba pripojiť k routeru a funguje :)
- pre zálohu dôležitých dát odporúčam radšej 2 diskovú verziu

Synology DiskStation DS216se

Synology DiskStation DS216se

Overený zákazník sysnet.sk Overený zákazník

Pridané: 11. mája 2015

Zakúpený v sysnet.sk

• množstvo funkcií, návody v českom jazyku, tichý chod, splnil očakávania
  • zatiaľ žiadne

zatiaľ splnil očakávania, šikovný domáci server

Overený zákazník Shoppie.sk Overený zákazník

Pridané: 2. mája 2015

Zakúpený v Shoppie.sk

• 3 TB, tichý, jednoduchá inštalácia, DLNA, 1 Gbps, USB 3.0,

používam ako malý domáci NAS server, zatial spokojnost, TV Panasonic ho hneď rozpoznal, PC ho rozpozná ako sieťový disk,

Overený zákazník Shoppie.sk Overený zákazník

• Prítomná česká lokalizácia OS
  • Tichý chod, nízka spotreba
  • Podpora diskov až do 24 TB
  • Vyššia cena

NAS server Synology DiskStation DS415play spravil na mňa veľmi dobrý dojem. Vo vnútri ponúka štyri pozície na disky, bohatú konektivitu – päť USB portov sa tak často nevidí a tiež gigabitový Ethernet. Ponúka prehľadný a intuitívny operačný systém DSM, nízku spotrebu, prekódovanie v reálnom čase, mobilné aplikácie pre Android a iOS čo spolu tvorí zaujímavý koncept. Môžem mu niečo vyčítať? Azda len vyššiu cenu ku ktorej treba ešte pripočítať ceny diskov a tie sa odvíjajú najmä od typu disku a kapacity. Hoci NAS pojme maximálne disky 4× 6 TB, reálne by bola investícia do štyroch 6 TB diskov dosť vysoká. Ak nutne nepotrebujete prekódovanie videa v reálnom čase a štyri pozície na disky, môže byť vhodnou voľbou nedávno testovaný model Synology DiskStation DS213j.

Pridané: 23. marca 2015

Zakúpený v Alza.sk

• Dobrý záložný priestor pre fotky a rodinné videa.
  • Nevyhovujúci softwer zo stránok WD...

Odporúčam pripojiť ako sieťový disk (pre každú založnú zložku) a synchronizovať softwérom tretej strany.
Ja používam FreeFileSync.

Overený zákazník VVTech Overený zákazník

Pridané: 22. marca 2015

Zakúpený v VVTech

• tichy
  • velmi dobre, jednoduche a prehladne ovladacie rozhranie (v CZ)
  • tichy chod
  • svizne reakcie
  • velke mnozstvo doplnkovych funkcii
  • holder pre 3.5" aj 2.5" pevne disky
  • moznost vzdialeneho zalohovania cez RSYNC
  • chladiaci ventilator je trvalo zapnuty (aj ked su disky prepnute do rezimu hybernacie)
  • trochu dlhy rebuild raid pola

Som spokojne nadseny :). Robi presne to, co ma. Potesi pridana hodnota v podobe rozsirovacich balickov.

WD My Cloud Mirror WDBWVZ0040JWT-EESN

Anonym Anonym

Pridané: 23. februára 2015

• Vykon dostatocny pre vacsinu aplikacii DSM
  • Dizajn, kvalitne prevedenie
  • Moznost zrkadlenia dvoch diskov, kvazi vacsia bezpecnost
  • Lahke nastavenie zdielania pre uzivatelov
  • Vysoke rychlosti prenosu
  • Photo station, note station (vazne chyba uz len aplikacia na tabulky, bolo by to komplet - takto by to bola tvrda konkurencia google disku)
  • Lahky pristup k suborom odkialkolvek, pokial je DS zapnute
  • Moznost casoveho zapinania a vypinania...
  • Konvertovanie fotiek a videii trva prilis dlho a su s tym problemy (niektore su datovane od roku 2012, cakal by som ze to bude neduh minulosti ale nie je)
  • Z principu nechapem moznost kopirovania suborov na novu lokalitu - cez dsm ponuka moznost prepisat alebo preskocit, chyba moznost opytat sa...
  • Zisla by sa moznost zablkovania ghost suborov, co vytvara windows, toto je vsak problem hlavne win, nie dsm.
  • Chyba aplikacia na vytvaranie tabuliek

Rozhodol som sa kupit lebo chcem prejst od rieseni googlu (drive) na vlastne a mat prehlad co sa deje s mojimi subormi. Po par tyzdnoch pouzivania nemam az na dlhociznu konverziu fotiek (ktorych som presuval tak 50.000, konverzia trvala tyzden a casto sa zasekavala) jedinej vytky. Pre disk sa daju nastavit opravnenia a viditelnost jednotlivych adresarov pre kazdeho uzivatela (skupin je 255/254?, a kazda moze mat 255/4 uzivatelov), co je (aj v malej firme) nekonecne vela moznosti. Chcelo by to mat podrobnejsiu moznost sledovania logov, pripadne ich vytvarania.
Samotne prostredie DSM je svizne, rychle, relativne intuitivne, na internete je popisanych vela rieseni na kazdu otazku, nic nieje problem najst.
Zvlast plus pre mna je photo station, kde si zas kazdy uzivatel moze nastavit pristup k svojmu adresaru, pripadne pre spolocny, a kvalitou albumov a ovladanim je lahkou konkurenciou ku google albums (sucast G+). Nebyt tej pomalej a casto chybovej konverzie... (male prekvapenie - kym neskonci, fotka sa vo photo station neda pozriet :( )
Note station je kvalitna aplikacia na vytvaranie wordowskych dokumentov, obsahuje aj pokrocile formatovanie a nieje to len vylesteny wordpad. Aplikacii vyslovene chyba brat v podobe vytvarania tabuliek, ale mozno sa nieco pripravuje.
Subory sa daju zdielat aj na internet (ale mam velku paranoju a neskusal som) a aj vzdialene k nim pristupovat (skusal som, funguje perfektne)
Rychlosti prenosu - nuz, 100MB/s (pozor, B, nie b) som dosiahol, ale ak si realne zapnete sifrovanie tak budete mat rychlosti tak 30MB/s. Mam 450mbit wifi a ani prenosy 7-15MB/s nie su nic hrozne, pri vacsich objemoch je vsak lepsi kabel, vtedy progress bary doslova preblikavaju pred ocami.
Pripojene esterne disky cez USB funguju normalne a su rychle ako na PC, USB3 som skusal tiez ale presuval som na sifrovany oddiel, kde rychlosti dosahovali len tych zhodnych ako pri USB2
Hoci taketo riesenie cenovo vychadza v neprospech oproti "hlupym" sietovym diskom ako WD *book*, pouzivatel dostane navyse mnozstvo funkcii ktore su velmi uzitocne aj pre bezneho domaceho pouzivatela. Produkt za vsetky peniaze, oplati sa vlastnit.

Zobrazujem 241 - 260 zo 309 recenzií 1...11 12 [ 13 ] 14 15...16